Szukaj noclegu
Dom wypoczynkowy "Staś"
Darłowo, ul. Południowa 2
76-153 Darłowo
tel. +48 94 314 32 35
tel. +48 94 314 44 21
tel. +48 502 401 350
http://www.stas.darlowo.pl
Oferujemy komfortowe pokoje dwu i trzy osobowe z możliwością dostawki. W każdym pokoju znajduje się łazienka z pełnym węzłem sanitarnym oraz telewizor kolorowy (7 kanałów). TV cyfrowa - 24 programy, bezpłatny dostęp do urządzeń siłowni.
Każdy pokój wyposażony jest w akcesoria plażowe (parawan, koc, foteliki i parasol). Do dyspozycji gości mamy kącik kuchenny wyposażony w lodówkę, czajnik bezprzewodowy i naczynia stołowe. W ogrodzeniu mozna zaparkować samochód i korzystać z grilla.
Dom jest usytuowany w samym centrum Darłówka Zachodniego - do plaży 5 minut, a jednocześnie leży przy ulicy równoległej do głównego deptaku, co zapewnia wczasowiczom ciszę, spokój oraz bezpieczeństwo.
Lokalizacja budynku i rozkład pokoi gwarantują naszym gościom kameralność i prywatność. Pieski i kotki mile widziane.
Darłowo, powiat sławieński
Darłowo - miasto położone przy ujściu rzeki Wieprzy do Bałtyku, stolica ziemi darłowskiej o bogatej historii. Gród i osada słowiańska istniały już we wczesnym średniowieczu. W roku 1312 z rąk rodu Święców otrzymało prawa miejskie. Od 1412 roku jest pełnoprawnym członkiem związku hanzeatyckiego. Tutaj spędził ostatnie lata swojego życia i zmarł w 1459 roku Eryk I zwany "Ostatnim Wikingiem Bałtyku" - książę pomorski, król Danii, Szwecji, Norwegii.
Warto zobaczyć :
- Zamek Książąt Pomorskich, zbudowany w latach 1352 - 72 przez księcia Bogusława V, styl gotycki - obecnie siedziba Muzeum Regionalnego.
- Kościół Mariacki z XIV wieku, Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, styl gotycki. W bocznej kaplicy pod wieżą znajdują się sarkofagi księcia pomorskiego Eryka I oraz księżnych Jadwigi i Elżbiety - żon dwóch ostatnich książąt pomorskich.
- Kościół p.w. św. Jerzego zbudowany w XV wieku.
- Kościół parafialny p.w. św. Gertrudy z XV wieku, styl skandynawski gotyk. Oryginalna dwunastoboczna budowla jedyna w Polsce.
- Brama Kamienna z XIV wieku.
- Ratusz Miejski, przebudowany w 1725 roku, obecnie siedziba władz miejskich.
- Pomnik Rybaka z 1919 roku, wystawiony ku czci ludzi morza.
- Rozsuwany most przy ujściu rzeki Wieprzy.